Енрике е убеден: Ќе бидеме многу силни во реваншот, треба да се поправи една работа

Екипата на Пари Сен Жермен доживеа пораз од Борусија Дортмунд од 1-0 во првата средба од полуфиналето на Лигата на шампионите. „Светците“ имаа шанси да се изборат за далеку подобар, поповолен резултат, меѓутоа ниту еднаш не ја затресоа мрежата на домаќините и ќе мора пред своите гледачи да остварат победа ако сакаат место во големото … Продолжи со читање Енрике е убеден: Ќе бидеме многу силни во реваншот, треба да се поправи една работа