Поврзете се со нас

Англија

Енрике: Би сакал да работам во Англија, ама…

Објавено

на

Foto:twitter.com/SEFutbol

Луис Енрике е еден од елитните стратези кој нема ангажман во моментов, па неговото име можеме често да го водиме како се поврзува со некоја селекција, клуб.

Шпанскиот стручњак најголемите успеси ги имаше како предводник на Барселона, а во досегашната кариера работеше во Рома, Селта и како селектор на „црвената фуриција“. Се споменува опцијата Премиер лигата, па популарниот Лучо имаше можност директно да одговори дали во брзо време можеме да го видиме во Англија.

-Би сакал да работам во Англија, ама не се гледам таму следниот јуни. Би сакал да му се приклучам на клуб во кој ќе можам да направам важни работи и тоа е тешко да се најде. Не би одел во секој тим од ПЛ, -порача Енрике.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни