Поврзете се со нас

Шпанија

Енис во елемент: Барди се ослободи од Бартра и ја затресе мрежата на Бетис (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Фудбалерите на Леванте на најдобар можен начин го решија првиот дел од пресметката со Бетис на која водат со 2-0.

Борха Мајорал го отвори резултатот во 21 минута за да во 36 му дојде редот на нашиот Енис Барди кој прво се ослободи од Марк Бартра и со прецизен и одмерен удар ја затресе мрежата на Роблес.


Ова за македонскиот репрезнетативец беше четврти сезонски погодок, втор во последните три кола.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни