Поврзете се со нас

Лига Европа

Емотивна средба меѓу Станковиќ и Ибрахимовиќ: Тој ми е како брат (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Составот на Црвена Звезда одигра два квалитетни, борбени натпревари против Милан и малку фалеше да го елиминира фаворитот од Лига Европа.

„Црвено-белите“ двапати ремизираа против „росонерите“ (1-1, 2-2), меѓутоа Милан поради головите постигнати на гостин обезбеди билет за осминафиналето каде ќе се соочи со Манчестер Јунајтед. Тренерот на српскиот прволигаш, Дејан Станковиќ беше задоволен од играта на неговите момци, а по средбата имаше и емотивна средба, прегратка со Златан Ибрахимовиќ додека даваше изјава.

-Тој ми е како брат, -порача Деки.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни