Емотивен испад: Првиот рекет на БиХ „полуде“, па тргна со сите да се пресметува (Видео)

dzumhur

Дејвис Куп репрезентацијата на Босна и Херцеговина загуби од Холандија во Зеница во второто коло од првата евро-африканска зона со тоа што клучната пресметка и поен за „лалињата“ го донесе Робин Хасе во мечот со Дамир Џумхур.

Средбата беше исцрпувачка, траеше 5 сета, а Холанѓанецот победи со 5:7, 3:7, 7:6, 6:2, 4:6. Воедно свое шоу имаше Џумхур кој во неколку наврати имаше емотивни испади, па влезе во конфликт со противникот, со селекторот на Холандија, а имаше што да му каже и на супервизорот и судијката.


Džumhur bijesan: Šta hoćete više….. by clipsbh

Džumhur u stalnoj svađi sa holandskim… by clipsbh

Facebook Коментари