Еми шоу: Мартинез одбрани два пенали и ги замолкнуваше Французите среде Лил (Видео)

Емилијано Мартинез речиси две години е најомразена спортска личност во Франција, а вечерва го оправда таквиот статус со своето однесување и провкациите кои ги разменуваше со навивачите на Лил. Францускиот претставник одлично го отвори мечот со Астон Вила и брзо ја анулираше негативата од Англија, но потоа во вториот дел стигна и до втор гол … Продолжи со читање Еми шоу: Мартинез одбрани два пенали и ги замолкнуваше Французите среде Лил (Видео)