Поврзете се со нас

НБА

Ембид се врати, Филаделфија не погреши против Далас (Видео)

Објавено

на

Фото: https://www.nba.com/sixers

Филаделфија засилена со Џоел Ембид успеа да го скрши отпорот на Далас во последниот перид и стигна до 50-та победа сезонава во НБА лигата.

Домаќините издоминираа во завршницата за 116:108 и зацврстување на својата позиција, додека Далас си ја загрози својата позиција во обидот да се бори за место во плејофот.

Ембид со 25 поени ги предводел домаќините, додека кај Далас, Дончиќ и Ирвинг го завршиле натпреварот со 24, односно 23 поени.

Л.А Лејкерс славеа на гостувањето кај Чикаго со 110:121, а најефикасен кај гостите бил Дејвис со дури 38 поени на оваа средба.

Индијана – Милвоки 136:149
Бруклин – Хјустон 123:114
Њујорк – Мајами 101:92
Филаделфија – Далас 116:108
Чикаго – Л.А Лејкерс 121:132
Оклахома – Детроит 107:106
Сан Антонио – Јута 117:128
Феникс – Минесота 107:100
Портланд – Сакраменто 80:120
Мемфис- Л.А Клиперс 132:141

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни