Поврзете се со нас

Европски првенства

Елмас со гигантски звучник го украде шоуто во Букурешт, ечи песна на легендарниот Гоце Арнаудов (Видео)

Објавено

на

ФОТО: ФФМ

Елиф Елмас се очекува да биде еден од лидерите на македонската фудбалска репрензентација и светските медиуми посебно го „скенираат“ македонскиот фудбалски дијамант, но ако се суди според видеото од Букурешт кое брзо се рашири на социјалните мрежи, тој е еден од најзаслужните за добрата атмосфера во тимот.

Македонската селекција функционира како едно големо семејство под водство на Игор Ангеловски кој смета дека хемијата е најдобар предуслов за голем успех, а во ситуација кога има многу позитивни лица кои се подготвени за шеги во репрезентацијата, до израз дојде и начинот на кој Елмас ги забавува соиграчите.

Ѕвездата на Наполи се шета во хотелот со гигантски звучник и добива помош од Дарко Чурлинов, а објавеното видео преку социјалните мрежи експресно стана хит и ни долови дел од атмосферата во внатрешноста во таканаречениот „карантин“.

Македонските фудбалери смеат да го напуштат хотелот само за тренинзи и натпревари, па Елмас со голем звучник и со хит на легендарниот Гоце Арнаудов го држи расположението на завидно ниво….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни