Поврзете се со нас

Репрезентација

Елмас со емотивна порака ја заокружи приказната на Пандев и Ангеловски во македонската репрезентација (ФОТО)

Објавено

на

Членот на калчолигашот Наполи, Елиф Елмас испрати порака до Горан Пандев и Игор Ангеловски кои ја заокружија приказната со македонската репрезентација со Европското првенство.

Пандев одлучи да и стави крај на репрезентативната кариерата, додека пак на Ангеловски му завршува договорот, соработката нема да биде продолжена и ФФМ веќе назначи негов наследник-тоа е Боби Милевски.

-Чест ми беше да ги делам овие пет години со две вакви легенди на македонскиот фудбал и голема благодарност што ја направивте горда цела Македонија. ЕП беше едно големо искуство и се надевам дека во иднина ќе има уште вакви успеси. Благодарам на поддршката на целиот македонски народ, -напиша Елмас на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elif Elmas (@elifelmas24)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни