Поврзете се со нас

Репрезентација

Елмас е на клупа: Милевски тргнува со формација 3-4-3 против Фарски Острови (ФОТО)

Објавено

на

Македонија имаше само еден натпревар во овој „прозорец“ во квалификаиците за Европското првенство, но националниот тим го искористи овој период да закаже уште еден тест и тоа против селекцијата на Фарски Острови која ќе ја пречекаме на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Средбата се игра денеска од 18 часот, а селекторот Благоја Милевски се реши да тргне со формација 3-4-3 во која интересно нема место за Елмас, но и за Трајковски и Миовски кои ќе чекаат шанса од клупата за резерви.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни