Поврзете се со нас

Балкан

Елези стрелаше во македонското дерби во Хрватска (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/nogometni.klub.varazdin

Македонскиот репрезентативец, Агон Елези беше стрелец за Вараждин на дуелот против Осијек во првата хрватска лига.

Ова беше македонско дерби во најсилниот хрватски шампионат затоа што на едната страна го имавме дефанзиевцот Јован Манев, додека на другата освен Елези беше и Димитар Митровски.

Сите беа стартери, само Манев го одигра целиот меч, додека пак Агон пак беше стрелец на единствениот гол за Вараждин во ремито од 1-1. Ова за играчот од средината на теренот беше прв сезонски погодок.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни