Поврзете се со нас

Шпанија

Елбер со порака до Барселона: Никако не смеете да го вратите Нејмар…

Објавено

на

Елбер Де Соуза или попознат само како Џоване Елбер ја предупреди Барселона притоа порачувајќи и да не размислува за враќање на Нејмар на „Камп Ноу“.

Нејмар имаше се што му требаше во Барселона за да изненадувачки во 2017 година се одлучи да си замине и пресели во Пари Сен Жермен за сума од 222 милиони евра. Тој сакаше да стане најдобар на светот и да не биде во сенка, меѓутоа работите не изгледоа како што посакуваше и постојано под знак прашање е неговата иднина во Париз со тоа што Барселона најчесто се споменува како негова следна дестинација.

-Не, не треба да го врати назад поради начинот на кој си замине, за мене не постои можност да се врати во Барселона. Тој лошо се однесуваше кон Барса затоа што кога си замина рече дека сака да биде најдобар на светот.

-Па Господе Боже, ти нема да бидеш најдобар на светот играјќи за ПСЖ. За мене треба да одиш во Реал или Барселона, во некој тим кој можеш да ја освоиш ЛШ.

-Верувам оти ПСЖ не да ја освои ЛШ во следните три-четири години, -истакна Елбер кој во последната деценија од минатиот и на почетокот на овој век беше еден од најдобрите напаѓали во Бундеслигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни