,,Ел Команданте” собира награди како од шала: Гонзалез прогласен за најдобар тренер за изминатиот месец во СЕХА лигата

kanjeljas-gonzales

Вардар од ден на ден, ниже победи и ги запоседнува најдобрите категории со свои играчи. Вардар, во моментов е единствениот клуб без пораз во 15 одиграни натпревари во Лигата на шампиони и единствениот тим кој во регионалната СЕХА лига е без пораз. Багодарение на добрите игри, покрај играчите, најзаслужен е, несомнено еден човек, кој секогаш се труди да ја открие најдобрата тактита и стратегија за победничка комбинација на тимот, а неговото име е ,,Ел Команданте”, Раул Гонзалез. Токму раководството на СЕХА лигата го прогласи за најдобар тренер во месец ноември кој, покрај него, ги прогласи и најдобрите играчи.

Тренер – Раул Гонзалез – (Вардар)

Голман – Алјаз Пањтар (Целје Пивоварна Лашко), Нико Медвед – (Горење Велење), Бруно Бутовац – (Татран Прешов), Мијајло Марсениќ – (Вардар), Стипе Мандалиниќ – (ППД Загреб), Саша Баришиќ-Јаман – (Нексе Нашице), Жарко Марковиќ – (ППД Загреб).

 

Facebook Коментари