Поврзете се со нас

Шпанија

„Ел Класико“ со коментар на Клоп, Милер, Мбапе, Гвардиола, Меси…(ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона го доби дербито со Реал Мадрид и со тоа дополнително си ги зголеми шансите за освојување на пехарот во шпанската Ла Лига.

Лидерот во шампионатот славеше со 2-1 и тоа со погодоците на Серхи Роберто и Франк Кеси. Сите фудбалски фанови имаа можност да ги видат најважните моменти од оваа средба, но „Фор-фор-тунс“ се реши да направи своја верзија, хајлајтс од головите при што имаме коментари од Клоп, Артета, Гвардиола, Меси, Милер…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни