Поврзете се со нас

Германија

Експлозија од емоции: Како се слави историската титула во Леверкузен (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/bayer04fussball

Баер Леверкузен со триумфот над Вердер Бремен од 5-0 и официјално беше крунисан во нов германски шампион, тим кој официјално стави крај на доминацијата на Баерн Минхен кој беше на врвот во Бундеслигата од сезоната 2012/2013.

Крај на доминацијата на баварците: Леверкузен со „петарда“ до историска титула во Бундеслигата (ВИДЕО)

Ова за фармацевтите е прва, историска титула во домашниот шампионат, титула која е сосема заслужена со оглед на убедливите изданија, партии низ изминатиов период.

Долго време се чекаше овој момент на „Бај Арена“, па воопшто не беше изненадување што навивачите веднаш се спуштија на теренот по последниот судиски свиреж.

Вистинско лудило, момент на славје кое беше пренесено и во домашната соблекувална.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни