Поврзете се со нас

АБА лига

Екс тренер на Соколи стана вистински хит со својот одговор по победите во АБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Овие денови се игра првиот турнир во АБА2 лигата во Златибор, а од истиот дел е тимот на Борац Бања Лука кој забележа две победи на двата натпревари против Широки Бријег и Подгорица.

Токму по овој вториот триумф во центарот на вниманието се најде тренерот Драган Гаги Николиќ, име кој им е познато и на љубителите на кошарката во Македонија со оглед на тоа што едно време го водеше Карпош Соколи.

Николиќ беше запрашан дали овие победи со двоцифрена разлика прават Борац Бања Лука да биде меѓу фаворитите за влез во елитната АБА лига, а неговиот одговор беше навистина исцрпен и со истиот стана хит на социјалните мрежи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни