Поврзете се со нас

Свет

Екс напаѓач на Тотенхем ја има утката на годината: Мало дете би го погодило тоа (Видео)

Објавено

на

Фановите на Тотенхем не жалат многу за заминувањето на еден од најголемите трансфер промашувања на клубот, Винсент Јансен.

По заминувањето од Тотенхем, Јансен една година помина во Фенербахче, а сега направи перманентен трансфер во мексиканскиот Монтереј.

Токму во дресот на овој тим Јансен го имаше најголемото промашување во кариерата на вчерашниот натпревар од јужноамериканската Лига на шампионите против Атлетико Пантоха.

Јансен не успеа да реализира на празен гол од пред самата гол линија и веднаш стана интернет хит на социјалните мрежи.

Дефинитивно ова промашување може да се вброи меѓу најголемите утки во историјата на фудбалот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни