Поврзете се со нас

Европски првенства

ЕХФ со специјално видео за нашата репрезентација: Емоциите на македонските девојки на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Женската репрезентација на Македонија по подолга пауза повторно заигра на едно големо натпреварување и тоа на Европското првенство каде иако посакувавме повеќе едноставно во овој момент селекции на Холандија, Франција и Романија се поквалитетни и заслужено изборија пласман во следната фаза.

Меѓутоа девојките на Љубомир Савевски максимално се бореа, играа со срце, сакаа да ја израдуваат публиката, но иако не успеаа во тоа ова ќе биде големо искуство за нив за во иднина.

ЕХФ им посвети специјално видео на македонските „лавици“ во кои во прв план се емоциите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни