Поврзете се со нас

Репрезентација

ЕХФ со посвета за Лазаров: Кралот Кирил седна на жешкото столче на Македонија (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Пред неколку денови добивме официјална потврда дека нов селектор на нашата ракометна репрезентација ќе биде Кирил Лазаров.

Нашиот најдобар ракометар и капитен на националниот тим одлучи да го прифати предизвикот и да застане на чело на репрезентацијата во овие тешки времиња по лошиот настап на Светското првенство во Египет. Од ЕХФ се огласува по оваа вест споделувајќи информации за договорот, очекувањата, но и едно специјално видео од мајстории на Лазаров.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни