Поврзете се со нас

Европски првенства

ЕХФ прашува: Може ли Македонија да биде најголемо изненадување на ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Македонската женска ракометна репрезентација по подолга пауза одново ќе ја гледаме на најголемата сцена и тоа на Европското првенство во кое покрај нашата држава домаќини се Црна Гора и Словенија.

Овој шампионат се игра од 4. до 20. ноември, а избраничките на Љубомир Савевски ќе имаат тешка задача да ја минат првата фаза со оглед на тоа што ривали ќе ни бидат Франција, Холандија и Романија. Меѓутоа со силна поддршка на публиката во Скопје се е возможно, односно на нашите девојќи никој не може да им го одзема правото, сонот за пласман во втората рунда.

ЕХФ посвети време за македонската репрезентација со едно едноставно прашање дали овој шампионат може да биде, стана бајка за Македонките.

-Тие се пред предизвикот на своите животи. Може ли ЕП да стане бајка за за македонскиот тим?

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни