Поврзете се со нас

Европски првенства

ЕХФ им посака добредојде на сите репрезентации со билет за ЕП (ФОТО)

Објавено

на

Комплетирани се квалификациите за Европското ракометно првенство кое наредната година ќе се одигра во Унгарија и Словачка, настан на кој ќе учествува и нашата ракометна репрезентација.

Националниот состав имаше одличен квалификациски циклус, забележа пет победи на шести натпревари и со тоа потврди, покажа дека овој тим предводен од селекторот и воедно капитен Кире Лазаров ќе има што да каже на континенталниот собир закажан за јануари 2022 година.

Шеширите ќе бидат објавени денеска, а ждрепката ќе се одржи на 6 мај. Во меѓувреме ЕХФ им посака добредојде на 24 земји учеснички на ЕП.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни