Една од ќерките патувала со Коби во кобниот лет

Kobe Bryant penzija

Трагичната вест со која е потврдена смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант за жал е надополнета со уште една информација поврзана со неговото семејство.

„ТМЗ„ како медиум кој прв објави за хеликоптерската несреќа сега објави дека дел од загинатите е и една од четирите ќерки на Коби, 13-годишната Џина Марија, која патувала со нејзиниот татко.

Според овој извор, Коби и неговата ќерка патувале кон „Мамба академијата“ на вообичаен тренинг.

Facebook Коментари