Поврзете се со нас

Светски првенства

Еден е Златан: Ибра одговараше на прашања за најдобрите на СП, едно име постојано го повторуваше (ВИДЕО)

Објавено

на

Златан Ибрахимовиќ и неговата Шведска не се на Светското првенство во Катар што значи дека од поинаков агол, многу послободно може да се го проследи овој собир на најквалитетните селекции на планетава.

Во тек се натпреварите од првата рунда и допрва ќе видиме што ќе се случува, оние вистински борби, докажувања. Меѓутоа ова е турнир на кој се е важно почнувајќи од настапот во групата, па понатаму со тоа што на крајот само еден селекција ќе го крене, добие победничкиот пехар.

Маѓутоа индивидуални награди, признанија има повеќе и оние најважните според Ибра ќе завршат во рацете на Оливие Жиру.

Златан смета дека Жиру ќе бида најдобар стрелец, најголемо изненадување на шампионатот, најдобар играч, но и најголем талент на мундијалот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни