Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ѕвездата на ПСЖ е број еден: Меси е автор на најубавиот гол во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Членот на Пари Сен Жермен, Лионел Меси е автор на најубавиот гол во групната фаза во Лигата на шампионите.

Аргентинецот доби најмногу гласови за неговата мајсторија, елегантен погодок против Бенфика на кого му претходеа комбинации со Мбапе и Нејмар. Лео воедно го има и третиот најтрактивен погодок на Топ 10 листата, погодок кој го даде во Париз против Макаби Хаифа.

Меѓу неговите потези место имаше за атракцијата за Ерлинг Халанд против Борусија Дортмунд.

Уживајте во овие Топ 10 ремек дела.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни