Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ѕвездата на Интер смета дека е број еден: Подобар сум од Родри, Крос, Кимих и Енцо (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Inter

Интер игра извонредна сезона и се искачи на уште едно скалило погоре по онаа во која стигна до финалето во Лигата на шампионите, со тоа што тимот на Симоне Инѕаги сега сериозно ја напаѓа титулата во Серија А, но планира да оди далеку и во најелитното натпреварување.

Лидерот во Италија победи против Атлетико на првиот меч од осминафиналната пресметка и може комотно да се каже дека испушти многу шанси за подобра предност од 1:0, но начинот на кој играат „нераѕурите“ сигурно буди причини за голем оптимизам и меѓу самите играчи.

Хакан Чалханоглу е клучен играч во средниот ред на Интер и сериозно напредуваше под водство на Инѕаги, до тој степен што сега е пресамоуверен и смета дека е најдобар играч во светот на својата позиција.

Запрашан од „ДАЗН“ да ги смести од прва до петта позиција најдобрите играчи во светот на својата позиција, Турчинот се смести себе на врвот, а останатите места ги распредели за големите ѕвезди на Сити, Реал, Баерн и Челси.

Чалханоглу на второ место го смести Родри, на трето Тони Крос, четврти според него е Кимих, а во топ пет е и светскиот шампион од Челси, Енцо Фернандез.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни