Поврзете се со нас

Англија

Ѕвезда на Сити остана без заб за време на прославата на вториот гол (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManCity

Манчестер Сити одигра брилијантен натпревар против Борнмут и славеше со неверојатни 6:1, натпревар на кој главна ѕвезда за домашниот тим беше талентираното летно засилување.

Жереми Доку го одигра најдобриот меч откако пристигна во Сити и доби чиста 10-ка од аналитичарите, бидејќи најпрво постигна гол за 1:0, а потоа намести уште четири во продолжение од натпреварот.

Белгиецот ги разигруваше своите соиграчи и им ја олесни задачата, но средбата на „Итихад“ донесе и еден урнебесен момент од прославата на вториот гол.

Бернардо Силва погоди по додавање од својот помлад соиграч и се израдува на водството од 2:0, но додека го правеше тоа, забележа дека нешто фали кај Хулијан Алварез.

Аргентинскиот напаѓач остана без заб за време на прославата на голот, а реакцијата на Бернардо беше доста урнебесна и токму тој го предупреди соиграчот дека нешто недостасува во неговата уста.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни