Поврзете се со нас

Англија

Ѕвезда на Ливерпул сонува да игра за Барселона: Тој е еден од најдобрите клубови на светот

Објавено

на

Фото: twitter.com/LFC

Барселона е еден од најголемите клубови на светот и многу играчи во минатото и денеска сонуваат да го носат дресот на шпанскиот великан, меѓутоа само мал дел од нив успеал да го оствари тој сон, цел.

Секако од многу фактори зависи дали би се реализирала една таква операција, многу работи треба да се поклопат, но мора едноставно да се верува, да се работи за едно такво сценарио. Меѓу оние играчи кои би сакале да настапуваат на „Камп Ноу“ е напаѓачот на Ливерпул, Луис Дијаз кој многу ја почитува Барселона и не би имал никаков проблем во иднина таму да заигра.

-Вистината е дека во моментов знам многу малку за Барселона. Вистина е дека Луис е верен навивач на Барселона и би бил негов сон таму да се пресели. Досега би сакал да им се заблагодарам на Порто и Ливерпул за начинот на кој го пречекаа и го примија. Луис е играч на кој му е лесно да победува поради начинот на кој е, поради неговата понизност, неговата работа, неговата посветеност, тој е многу дисциплиниран играч, фала богу. Нема да има проблем доколку Луис дојде во Барселона бидејќи тоа е врвен тим и еден од најдобрите во светот, -порача таткото на репрезентативецот на Колумбија.

Луис има договор до 2027 година и во моментов изледа невозможно тој да заврши во Барселона со оглед на финансиската ситуација на каталонците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни