Поврзете се со нас

Германија

Ѕвезда на Дортмунд израдува фан на трибините, постара госпоѓа зема да го мириса неговиот дрес (ВИДЕО)

Објавено

на

Борусија Дортмунд има одличен старт на новата сезона во Германија, па така откако успешно го мина Минхен 1860 во Купот оствари две победи во Бундеслигата против Баер Леверкузен и Фрајбург со што го дели првото место на табелата со бранителот на трофејот Баерн Минхен.

Ваквите резултати секако донесоа задоволство кај играчите и кај навивачите, па по петочниот триумф на „милионерите“ видовме една интересна, необична сцена на трибините.

Имено англискиот репрезентативец Џуд Белингем одлучи својот дрес да и го подари на една млада навивачка која беше презадоволна, пресреќна за да една госпоѓа до неа (можеби нејзина мајка) се прослави со чуден потег, па зема да го помириса истиот со што предизвика реакција и кај коментаторите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни