Џошуа со брутален нокаут го „заспа“ Нгану во втората рунда, Камерунецот се освестуваше со кислородна маска (Видео)

Френсис Нгану ја изненади целокупната спортска јавност со храброто и извонредно издание кое го имаше против Тајсон Фјури, а ако тогаш решаваа нијанси и контроверзно загуби на бодови, рано утрово немаше никаква шанса против Антони Џошуа. Британскиот „тешкаш“ ја одбрани гордоста на боксерите и му одржа лекција на поранешниот УФЦ шампион, кој овојпат во Ријад … Продолжи со читање Џошуа со брутален нокаут го „заспа“ Нгану во втората рунда, Камерунецот се освестуваше со кислородна маска (Видео)