Поврзете се со нас

НБА

Џорџ се заврти 360 степени и режираше магија, па заработи ужасна повреда (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LAClippers

Лос Анџелес Клиперс загуби на домашен терен во неверојатно израмнет натпревар против Оклахома, но стравувањата се дека ќе остане подолго време без Пол Џорџ кој заработи ужасна повреда.

Големата ѕвезда на Клиперси имаше навистина добар меч до четвртата четврина и изведе еден импресивен спектакл во третиот период, но сето тоа остана во сенка на незгодната и лоша повреда.

Џорџ најпрво режираше монструозно забивање откако претходно се заврти за 360 степени, но за жал атракцијата беше само најава за шокот кој следеше во клучните моменти.

При резултат 91:91, Џорџ имаше кошмарен доскок на десната нога и му се изврте коленото, по што експресно беше изнесен од теренот и со помош на колегите беше испратен во соблекувалната.

На крајот, Клиперси загубија со 100:101, а сега деталните лекарски прегледи ќе покажат од каков каратер е повредата на Џорџ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни