Поврзете се со нас

НБА

Џордан беше изненаден од поздравот на Јокиќ и Марјановиќ, па веднаш се обиде да го повтори истиот (ВИДЕО)

Објавено

на

Денвер Нагетс оствари уште една рутинска победа над Хјустон Рокетс (120-100) во која Џамал Мареј (26) и Арон Гордон (20) беа најдобри поентери, но одново вистински лидер на теренот беше Никола Јокиќ со 19 кошеви, 9 скокови и 12 асистенции.

По средбата Јокиќ има братски поздрав со неговиот сонародник Бобан Марјановиќ кој не доби шанса за настап кај гостите. Овој поздрав и трите бакнежи во лице беа изненадување за ветеранот ДиАндре Џордан кој веднаш почна да прашува што е тоа, па се обиде да го спроведе тоа на дело со Марјановиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни