Поврзете се со нас

Боречки спортови

Џонс се врати во октагонот по три години и за три минути стана УФЦ шампион (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ufc

УФЦ ивентот во Лас Вегас беше очекуван со нетрпение поради најавеното враќање на Џон Џонс, кој не ги разочара своите фанови во борбата за појасот во супертешка категорија.

Џонс се врати во октагонот по цели три години и за три минути го реши својот противник Сирил Гејн.

Уште од првите секунди Американецот најави дека не сака да губи време и планира брзо да го откаже ривалот, па три минути подоцна веќе беше прогласен за победник, стигнувајќи до ефект 27-1 во својата кариера.

„Гилотина“ финишот на Џонс значеше и втор пораз на Гејн во обидите да стигне до појасот во оваа категорија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни