Поврзете се со нас

Македонија

„Џокерот“ Жоглев донесе драматична победа за Вардар во Кичево

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/FKVardarSkopje

Екипа на Вардар се избори за нова победа во Втората македонска лига и тоа на пресметката против Локомотива Пехчево која се играше во Кичево.

„Црвено-црните“ славеа со 2-1 и тоа со погодокот кој во последните моменти го даде „џокерот“ Жоглев. Напаѓачот погоди во 95 минута за три големи бода за Вардар со кои скопската гордост направи нов исчекор кон остварување на зацртаната цел-кам-бек во елитната домашна конкуренција.

Во првиот дел погодоција Сунај за домаќините и Цветановски за гостите.

Останати средби:

Детонит – Охрид 1-1
Борец – Арсими 2-4
Караорман – Кожуф 0-0
Каменица Саса – Тетекс 0-0
ВЧЕРА
Гостивар – Слога Виница 5-0
Беса – Беласица 3-0

Воска спорт – Пелистер (22. март, 15 ч.)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни