Поврзете се со нас

Англија

Џерард за тоа дали ќе седне на клупата на Њукасл: Немојте да ми поставувате…(ВИДЕО)

Објавено

на

Англискиот премиерлигаш Њукасл во текот на оваа седмица одлучи да се откаже од досегашниот преводник Стив Брус е сега е во потрага по тренер кој ќе биде лидер во новиот проект, човек кој ќе ги постави темелите на екипата која како што е познато доби нови сопственици од Саудиска Арабија.

Во јавноста се споменуваат повеќе имиња, а во таа група и она на легендата на Ливерпул, Стивен Џерард. Џерард веќе неколку години е во овие води и тоа како менаџер на шкотскиот великан Ренџерс со кого вчера против Брондби ја запиша првата победа во Лига Европа.

Токму по овој дуел Стивен Џерард беше запрашан за медиумските пишувања и можноста да се пресели на „Сент Џејмс Парк“, а неговиот одговор беше следен:

-Дали ви изгледам среќан? Дали ви изгледам средено? Тогаш немојте да му поставувате глупави прашања, -порача популарниот Стиви Џи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни