Поврзете се со нас

НБА

Џејмс се врати, Лејкерс обезбедија прва гостинска победа

Објавено

на

ЛеБрон Џејмс се врати во тимот на Л.А Лејкерс, а тој и Ентони Дејвис беа одлучувачки фактор за победата против Сан Антонио Спарс.

Џејмс ги пропушти последните пет натпревар на Лејкерс, а на камбекот реализираше 21 поен, од кои 8 во последниот период. Дејвис со 25 поени бил најефикасен, а тимот од Ел-Еј конечно се израдува на првата гостинска победа сезонава.

Јанис Адетокумбо со 38 поени го предводеше Милвоки до победа над Кливленд, додека Стеф Кари со 33 поени придонесе за триумфот на Голден Стејт над Јута на домашен терен.

Резултати:

Л.А Клиперс – Денвер 104:114
Орландо – Филаделфија 99:107
Њујорк – Портланд 129:132 (п)
Бостон – Сакраменто 122:104
Хјустон – Атланта 128:122
Индијана – Бруклин 128:117
Мемфис – Њу Орлеанс 132:111
Мајами – Вашингтон 110:107
Милвоки – Кливленд 117:102
Оклахома – Чикаго 123:119 (п)
Сан Антонио – ЛА Лејкерс 94:105
Феникс – Детроит 108:102
Голден Стејт – Јута 129:118

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни