Поврзете се со нас

Свет

Џани ги учеше Турците како се изговара неговото име и презиме (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Fenerbahce

Езџан Алиоски вчеравечер беше пречекан во Фенербахче и официјално претставен како големо засилување за новата натпреварувачка сезона, во која ќе соработува со искусниот фудбалски стручњак, Жорге Жезус.

Македонскиот репрезентативец си ја исполни својата желба да направи трансфер од Ал Ахли, бидејќи со својот квалитет и искуство, дефинитивно не заслужуваше да игра во втората по ранг лига во Саудиска Арабија.

Алиоски се прости од Ал Ахли на џентлменски начин и го посети тренинг центарот пред да се упати кон Истанбул, каде вчеравечер имаше обврски како нов член на Фенербахче.

Како и секое ново засилување, Џани имаше за задача да се претстави на јавноста, но во неговата ситуација, мораше да им објаснува на Турците како се изговара неговото име и презиме.

– Езџан Алиоски……..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни