Поврзете се со нас

Германија

Џан: Санчо мора да биде попаметен и да порасне…

Објавено

на

Стрелецот на победничкиот гол за Борусија Дортмунд на вечершаниот меч против Херта Берлин, Емре Џан му испрати јасна и директна порака не неговиот помлад колега и соиграч Џејдон Санчо.

Санчо е еден од најдобрите млади играчи на светот, блеска во дресот на „милионерите“, меѓутоа мора да внимава како се однесува и надвор од теренот. Крилниот напаѓач беше еден од играчите кои беа казнати поради поради непочитување на хигиенскиот протокол на Бундеслигата и притоа ја искометира одлуката на на дисциплинците.

Санчо ја искритикува одлуката на дисциплинците на Бундеслигата

-Знаеме дека тој едноставно мора да биде подисциплиниран во некои работи, тоа и самиот го знае. Тој само треба да биде попаметен и да порасне со вакви работи. Тој не може да си дозволи да направи вакви грешки во иднина. Мора да го водите Џејдон на прав пат. Тој е одлично момче, дури и надвор од теренот. Тоа не го направи намерно за да предизвика скандал. Можеби премногу им верува на луѓето за некои работи, -истакна Џан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни