Поврзете се со нас

Германија

Џан и Ројс донесоа четвртфинале за Дортмунд во Купот на Германија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/BVBBuzz

Фудбалерите на Борусија Дортмунд ја продолжија одличната резултаска серија и во Купот на Германија каде оваа вечер со победата над Бохум од 2-1 обезбедија пласман меѓу осумте најдобри во ова натпреварување.

Искусните Емре Џан и Марко Ројс беа автори на погодоците, првиот дојде во судиското продолжение на првиот дел и беше ремек дело затоа што беше постигнат од половина терен.

Голот пак на Марко падна во 70 минута на асистенција на Белингем со што беше поставен конечниот резултат, поточно беше „избришан“ израмнувачкиот гол на Штогер во 64 минута.

Претходно денеска Нирнберг на пенали славеше над Фортуна Дизелдорф.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни