Поврзете се со нас

Англија

Џака изрежира кошмарен потег во својот шеснаесетник, напаѓачот Вуд урнебесно прослави (Видео)

Објавено

на

blank

Арсенал играше далеку подобро од Барнли во првото полувреме и заслужи да води со поголема разлика со оглед на шансите кои ги создаде, но на крајот не го задржа ниту минималното водство на паузата.

Пјер Емерик Обамејанг погоди рано за 0:1, но пред крајот на првиот дел, следеше кошмарна акција во позадина, која кулминираше со ужасна грешка на Гранит Џака.

Голманот Лено, стоперо Мари и Тирни одлагаа со исфрлување на топката, па во ситуација кога се одлучија за изнесување на топката со додавања, следеше аматерска грешка на Џака.

Играчот за врска го победи напаѓачот Вуд кој ни крив, ни должен израмни на 1:1, а урнебесна беше и неговата прослава со која како сакаше да каже „што можев да направам“……

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни