Поврзете се со нас

Италија

Ѕаниоло со емотивна порака ја затвори приказната со Рома: Ова патување е составено од уникатни емоции (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/OfficialASRoma

Повремениот италијански репрезентативец, Николо Ѕаниоло и официјално беше потврден како нов играч на турскиот великан Галатасарај.

Тимот од Истанбул постигна договор со римската волчица, па сега Ѕаниоло ќе започне нова приказна далеку од италијанската престолнина. Разделбата на офанзивецот со калчолигашот не беше идеална, меѓутоа љубовта, почитта останува и најдобар доказ за тоа е мотивната порака со која фудбалерот ја заокружи оваа епизода од неговиот живот.

-Дојдов кај тебе и ти ме пречека како дома. Направи да напредувам, ми даде шанса која јас се трудев да ја искористам со целото мое срце, секогаш почитувајќи ја историјата што ја претставуваш, борејќи се за твоите бои, потејќи се за дресот секогаш кога го носев.

-Ова патување е составено од уникатни емоции кои ќе ги носам засекогаш, како она на 25. мај минатата година, тој гол, тој пехар… за сите нас. Многу беше кажано, премногу, но сега кога кажуваме збогум, сакам да ви кажам една работа…Ми беше чест. Вечно благодарен, -напиша Италијанецот кој од 2018 ги бранеше боите на Рома.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни