Поврзете се со нас

Свет

Ѕаниоло ги шокираше сите на теренот со повредата на дуелот со Штурм (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/GalatasaraySK

Николо Ѕаниоло не ја исклучи можноста да го напушти Галатасарај уште ова лето, но засега коректно ги одработува подготовките со турскиот тим.

Италијанскиот фудбалер денеска доживеа мал шок, заработувајќи незгодна повреда на прст на раката за време на пријателски натпревар.

Галата денеска играше со Штурм и загуби со 2:0, а Ѕаниоло ги шокираше сите на теренот покажувајќи го малиот прст на левата рака, кој очигледно настрада при падот на тревата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни