Поврзете се со нас

Шпанија

Движења како Мик Џегер: Ѕвездите на Барселона заиграа како пејачот на Ролинг Стоунс (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/WhoScored

Барселона одново ќе настапи со специјален дрес на престојното „Ел Класико“ или поточно сега логото, заштитниот знак на легендарните Ролинг Стоунс ќе биде во прв план на големата пресметка со Реал Мадрид.

„Ел Класико“-специјал: Барселона ќе игра против Реал со уникатни „Ролинг стоунс“ дресови (Фото)

Откако „Спотифај“ е главен спонзор на шпанскиот шампион ова редовно се случува Барса да излезе со посебен дрес на лигашките битки со „кралевите“, па сега ќе им биде оддадена чест, почит на славната рок група.

Во целата оваа маркетинг промоција своја улога имаат и играчите, па Педри, Левандовски, Балде и Рафиња пробаа да бидат Мик Џегер, поточно да ги повторат неговите движења од песната „Start Me Up“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни