Поврзете се со нас

Шпанија

Две лоши вести за кратко време: Бензема прво се повреди, па дозна дека е ограбен

Објавено

на

Францускиот напаѓач нема по добро да го памети вчерашниот ден во кој му се случија неколку негативни работи.

Бензема промаши пенал во првото полувреме на средбата со Елче за да потоа биде заменет поради повреда. Реал овој меч не го доби што беше дополнително разочарување за да на крајот Карим дознае дека е ограбена неговата куќа во Сан Себастијан де лос Рејес.

Ова не е првпат домот да ѕвездата на „кралевите“ да биде ограбен додека тој не е тука, а сега задача на полицијата е да ги откри сторителите на ова дело.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни