Поврзете се со нас

Англија

Две големи промени: Како може да изгледа почетната постава на Ливерпул во следната сезона (ФОТО)

Објавено

на

Се уште се чека зелено светло и официјален датум за продолжението на сезоната во Премиер лигата, а додека е така и додека играчите постепено тренираат, се враќаат во форма има одредени шпекулаци, информации за тоа какви потези би можеле да повлечат клубовите кога ќе се отвори следниот трансфер прозорец.

Британскиот таблоид „Сан“ се посвети на Ливерпул и посочи како може да изгледа почетната постава на „црвените“ во следната кампата 2020/2021. Има многу прашања дали би можеле да се изведат такви потези, трансфери со оглед на пандемијата со КОВИД-19 и економските последици што ги остави и врз клубовите.

Во овој приказ двете промени се Садио Мане и Тимо Вернер, првиот се поврзува и би заминал во Реал Мадрид, додека пак вториот би пристигнал како негова директна замена на „Енфилд Роуд“. Колку е тоа реално проценете самите, но вака изгледа формацијата 4-3-3 или 4-3-1-2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни