Поврзете се со нас

Англија

Две ѕвезди на Челси се караа кој да го изведе пеналот, Енцо ја реши ситуацијата (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

ЧЕлси имаше се на своја страна за да оствари победа над Арсенал, но падот во завршните 13 минути на крајот ги чинеше два бода, па во финишот мораа да се задоволат со бод.

Тимот на Маурисио Покетино беше на добар пат да врзе три победи во низа во Премиер лигата, но грешката на голманот Санчес го најави враќањето на Арсенал, кој сепак успеа да се избори за 2:2.

Челси покажа се подобри сигнали во последно време и навивачите можат да бидат задоволни од прикажаното, меѓутоа некои работи се уште треба да бидат искристализирани во тимот на Покетино.

Добар доказ за тоа е и ситуацијата при резултат 0:0, кога две ѕвезди на Челси се караа кој да го изведе пеналот.

Палмер и Стерлинг ја грабаа топката и не можеа да се договорат кој треба да биде прв избор, па на крајот интервенираше Енцо Фернандез кој најверојатно ја соопшти одлуката на менаџерот. Ударот од 11 метри го изведе новајлијата, а тоа се покажа како добра одлука со оглед на исходот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни