Поврзете се со нас

Лига на нации

Двајца македонски репрезентативци се најдоа во идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации (ФОТО)

Објавено

на

Македонската репрезентација го заврши настапот во Лигата на нации и тоа со трето освоени место во групата 4 од дивизијата Ц во ова натпреварување во организација на УЕФА.

Нашите желби, амбиции беа далеку повисоки, меѓутоа мора на крајот да се задоволиме со позиција зад Грузија и Бугарија, а ако не нешто позитивно успеавме да останеме во четвртиот шешир за ждрепката за квалификациите за Европското првенство во 2024 година.

Македонија ќе биде во четвртиот шешир на ждрепката за ЕП во 2024 година

Избран е идеалниот тим од нашата група во Лигата на нации, а во истиот има место за двајца македонски репрезентативци Енис Барди и Дарко Чурлинов. Сосема очекувано доминираат Грузијците, а двајца играчи има и бугарската селекција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни