Поврзете се со нас

НБА

Дурент тргна да забива, па доби „банана“ која ќе ја памети (ВИДЕО)

Објавено

на

Селекцијата на Соединетите Американски Држави доживеа неочекуван пораз од Нигерија од 90-87 во првиот контролен меч пред настапот на Летните Олимписки Игри во Токио.

Нигеријците одиграа одличен натпревар во Лас Вегас и со тоа дојдоа до историја, станаа првиот тим од Африка кој успеал да слави против Американците. Еден од потезите на дуелот го имаше членот на Мајами Хит, Прешес Ачува кој му залепи ѕверска блокада на Кевин Дурент.

Кеј-Ди тргна силовито да забие, ама таму го дочека Ачува со супер „банана“ во стилот на легендарниот Дикембе Мутомбо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни