Поврзете се со нас

Свет

Дурент со два збора ја искоментира мајсторијата на Јокиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

Никола Јокиќ и Јанис Адетокумбо водеа жестока борба во квалификациите за Светското првенство, а на крајот се радуваше првиот чија репрезентација Србија славеше по дополнителните минути во Белград со 100-94.

Ова беше дуел во кој видовме многу надмудрувања, но еден потег се издвои, стана вирален и донесе многу коментари. Се работи за магијата на Јокиќ во четвртата четвртина кога успеа со спектакуларна тројка да направи вистински хаос на трибините во „Штарк арена“.

Истата беше пренесена насекаде, а најоригинален коментар имаше Кеј-Ди кој со два збора го пофали центарот на Денвер Нагетс.

-Еден единствен-

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни