Поврзете се со нас

Евролига

Дурент шокиран од тоа што го виде во Евролигата, Љуљ му порача: Добредојде во Европа (ВИДЕО)

Објавено

на

Кевин Дурент многу порано од очекувањата ја заврши оваа сезона во НБА лигата, па одлучи да го искористи своето слободно време и да ја посети Европа каде во живо проследи неколку мечеви и тоа од плејоф серијата во Евролигата меѓу Олимпијакос и Монако.

Тој беше присутен на дуелот во Франција, а вчера во живо во Грција ја проследи и мајсторката која им припадна на домаќините кои со 3-2 обезбедија пласман на завршниот турнир во Белград. Дурент како добар пријател на Мајк Џејмс навиваше за Монако и притоа беше исвиркан од домашните фанови кои со своето однесување му оставија впечаток на НБА ѕвездата која имаше што да каже на социјалните мрежи.

-Апокалипса, -напиша Дурент кој потоа порача дека ако во НБА внесеш факел сигурно ќе завршиш во затвор.

Ова беше интерсно за плејмејкерот на Реал Мадрид, Серхио Љуљ кој кратко му порача на Кеј Ди.

-Добредојде во Европа!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни