Поврзете се со нас

Македонија

Дупјачанец и Лазаревски ги продолжија договорите со Металург

Објавено

на

Тимот на Металург ги продолжи договорите со голманот Даниел Дупјачанец и кружниот напаѓач Милан Лазаревски.

Со ова Дупјачанец и Лазаревски им се приклучија на Мартин Серафимов, Иракли Кбилашвили, Маријан Мариќ, Лука Вујовиќ, Дарко Кондев, Стефан Додиќ и Михајло Младеновиќ кои имаат валидни договори со клубот од скопска Автокоманда.

Од Металург најавуваат дека во наредните денови ќе им бидат понудени нови договори на некои од преостанатите играчи, но и дека во тек се преговори за ангажман на нови ракометари кои треба да ја зголемат конкуренцијата и квалитетот на екипата. Досега си замина само Марио Танкоски кој го засили Еурофарм Работник.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни